Lanzarote

Lanzarote je pravi kraj, če želiš pozimi pobegniti nekam na toplo. Konec novembra smo se podali na ta vulkanski otok– jaz, moja petletna hčerka Klara, moja mama Adrijana, tata Andrej in mamina prijateljica Mirka. In kaj vse smo doživeli v sedmih dneh na tem malem španskem otoku? Beri dalje.

Povratne karte in nastanitev

Najprej, povratne karte z Ryanairom iz Benetk so nas stale 140 evrov na osebo (vključno z 2x20kg prtljage). Rezervirali smo hišo, ker nas je bilo 5. V najem smo vzeli tudi avtomobil- enoprostorca, ki nas je popeljal po celem otoku. Ceste so super. Vse je blizu, nobenih voženj daljših od pol ure. Idealno za hitre premike od kraja do kraja. Otok smo prevozili v celoti a smo tankali samo enkrat (ob oddaji avtomobila).

Vulkansko raziskovanje

Prehodili smo večino sprehajalnih poti na otoku, to je tisti del, ki nas na potovanju najbolj pritegne- naravne lepote. In Klaro smo vlekli s sabo, ne da bi bila potrebna kakšna posebna vzpodbuda. Vse pohodne poti so primerne za otroke, kratke, enostavne, ponekod malo strme, ampak vedno vredne truda.

Prvi dan – Hike na Caldera Blanca, jahanje velblodov, degustacija vina in plaža

Prvi dan smo se podali na Caldera Blanca, najvišji vulkan na otoku. Otok je sicer sestavljen iz več kot 300 vulkanov. Nato smo se odločili za zelo turistično jahanje velblodov po vulkanski pokrajini (za 11 evrov na osebo). Sledila je degustacija vina v vinorodni La Guerii, ki je v bistvu vinogradni okoliš in trte rastejo kar v vulkanskem pepelu (vino je bilo odlično!) in za konec smo se sprostili na plaži Playa la Honda.

Drugi dan – Volcan de la Corona, muzej pod zemljo in Cactus garden

Jutro smo začeli z vzponom na Volcan de la Corona, gre za sprehod mimo vinogradov potem pa prispeš do rdečega kraterja s katerega je razgled na sosednji otok La Graciosa. Nato smo raziskovali Cueva de los Verdes in Jameos del Agua – jama in sprehod po lava tunelu in muzej, ki je presegel naša pričakovanja. Jameos del Agua je nastal zaradi vulkanske erupcije pred več kot 4000 leti. Nadaljevali smo s Cactus garden, kjer smo jedli kaktusov burger in sladoled. Dan smo zaključili na Mirador El Rio de Famara, od koder je čudovit pogled na otoško pokrajino. Potem pa smo se ustavili še ob cesti v Stratified City oz. Antigua Rafera, kjer smo si ogledali zanimive naravne skulpture. Lanzarote je eden izmed sedmih Kanarskih otokov in je domovina znanega španskega umetnika Césarja Manriqueja. Prav on velja za "očeta otoka" in navdušil nas je s svojo vizijo. Otrok je res lep prav zaradi arhitekture in kontrastov: bele hiše, zelene palme in kaktusi ter črna in siva kamnina.

Namig: Če imate namen obiskati več znamenitosti (priporočam!) si kupite ugodnejše vstopnice, ki vključujejo več znamenitosti. Kupi se jih direkt na šalterju pri zgoraj omenjenih znamenitostih. Mi smo si jih ogledali 6, kupili pa vstopnico za 5 (eno, cenejšo smo kasneje doplačali).

Tretji dan – Otok La Graciosa in monster električna kolesa

Najlepši dan je bil tretji, ko smo obiskali otok La Graciosa. Trajekt iz Orzole nas je popeljal na otok. Po otoku pa smo se vozili z Monster električnimi kolesi (25 evrov/dan). Otok La Graciosa je znan tudi kot "Otok miru" in je najmanjši naseljeni otok na Kanarskih otokih. Nima cest oz. ima kolovoze. Vožnja s trajektom traja 30 minut (28 evrov povratna karta za odrasle, 14 evrov za otroke). Na otoku smo preživeli tri ure. Res priporočam najem električnih koles ker so poti res slabe in se brez elektrike precej namučiš. Na otoku sta samo dve naselji (imejte s seboj dovolj hrane in pijače!). Mi smo prekolesarili krožno pot Ruta del Norte, ki je dolga dobrih 15km. Po vrnitvi na Lanzarote smo obiskali še Mirador del Rio, od koder je spektakularen razgled na otoški arhipelag La Graciosa.

Četrti dan – Timanfaya Fire Mountains in Playa Papagayo

Četrti dan smo občudovali Timanfaya Fire Mountains, spektakularni narodni park. Vulkan Timanfaya je bil zadnjič aktiven v letih 1730–1736 (bruhal je kar 6 let!). Ogled parka priporočam takoj zjutraj, mi smo bili tam že nekaj minut pred odprtjem, potem se začne gneča. Ogled parka je možen samo vodeno. Z avtobusi te peljejo na precej divjo vožnjo (ni za tiste, ki se bojijo višine ali jim med vožno dela slabo). Kasneje prikažejo še gejzir, pokažejo kako so tla še vedno topla tako, da zakurijo suhe veje in ti v roko dajo vroče kamne. Pa piščančje bedrce ti tudi spečejo na vulkanskem žaru, če si želiš.

Popoldne smo se ohladili in kopali v morju na krasni plaži Playa Papagayo, do katere vodi makadamska cesta. Zrak je imel 27 stopinj, morje cca. 22. Kljub gneči ZELO priporočam!

Peti dan – Montana Tinamala, Aquarium Costa Teguese in Charco del Palo

Peti dan smo se povzpeli na Montana Tinamala, ki ponuja osupljiv razgled na otok. Nato smo si ogledali Aquarium Costa Teguese (odrasli 15 evrov, otroci 10 evrov). Ta dan smo imeli nekaj dežja, zato smo se odločili za ogled akvarija (ne priporočam, je zelo majhen). Kasneje smo se podali na še en vrh: Montana Tinaguache. Nato pa uživali v kopanju v nudističnem mestu in naravnem bazenu Charco del Palo. Šele kasneje smo ugotovili, da gre za nudističen kraj. :)

Šesti dan – Izlet na Fuerteventuro

Šesti dan smo se s trajektom odpravili na Fuerteventuro. Fuerteventura pomeni "močan veter" v španščini. In res je pihalo brez prestanka. Cena povratne karte za trajekt (vozi iz Playe Blance) je 38 evrov za odrasle, otroci plačajo 20 evrov. Vožnja s trajektom je bila grozljiva. Na Fuerti smo preživeli cel dan. Do plaž Corraleja smo se odpravili peš, nazaj pa z avtobusom. Če boste tam dovolj zgodaj mogoče najdete kakšno še prosto zazidano parcelco v kateri ne piha. Sicer pa previdno ker se v njih skrivajo nudisti. Plaža je sicer namenjena predvsem ljubiteljem vetra, valov in morja (ni po mojem okusu 😆).

Sedmi dan- Rancho Texas

Domov smo leteli popoldan. Z ekipo smo se ločili. S Klaro sva šli v Rancho Texas, majhen živalski vrt s predstavami (ptice, morski lev, delfini) in vodnim parkom (le nekaj toboganov) a vseeno toliko, da je fino če si vzamete cel dan. Odprejo ob 10h. Park je mnogo manj obiskan kot Loro Parque na Tenerife (no, tudi ne ponuja toliko) in se mi je za to ceno in ponudbo zdel prav super.

Lanzarote nas je resnično navdušil s svojo vulkansko lepoto, belimi hišami in raznolikimi doživetji. Imeli smo večinoma zelo lepo vreme, tudi pihalo ni, en dan je bil pa dež (občasne plohe, ampak smo vseeno prav lepo izkoristili dan na prostem). In če se kdaj odločite za beg pred zimo, Lanzarote je zagotovo dobra ideja – še posebej, če vas spremljajo mali popotniki.

Nazaj na spletni dnevnik

Napišite komentar

Upoštevajte, da morajo biti komentarji pred objavo odobreni.